مشترکین و کاربران گرامی! از این سامانه می‌توانید تیکت‌های خود را برای بخش پشتیبانی ارسال نمایید. پشتیبانی فروشگاه فرشمی و آکادمی (فرشمیکا) نیز از همین طریق قابل دسترسی است. قبل از ثبت تیکت از طریق پایگاه دانش و بخش آموزش‌ها، می‌توانید پاسخ اغلب سوالات خود را بیابید و تمام مشکلات معمول و آموزش‌های مورد نیاز برای محصولات مختلف در آن تشریح شده است.

ثبت تیکت جدید

۱-  این سامانه برای پشتیبانی فنی (خریداران هر محصول در فرشمی) و پشتیبانی آموزش‌های آکادمی (مسایل عمومی درباره دوره‌ها) اختصاص دارد.

۲- برای استفاده از این سامانه و مراجعات بعدی جهت دریافت پاسخ‌ها، در آن ثبت نام کنید. بهتر است با ایمیلی که قبلا خرید انجام داده‌اید ثبت نام را انجام دهید

۳- جهت دریافت پاسخ ارایه شناسه خرید الزامی است. شناسه خرید در فاکتور و رسید خرید که به شما ایمیل شده و همچنین از بخش سفارشات در پنل کاربری شما قابل دریافت است.

۴- زمان پاسخگویی بین ۲ دقیقه تا ۲۲ ساعت کاری است. لطفا منتظر پاسخ بمانید و از ایجاد تیکت جدید خودداری نمایید. در صورت نیاز فوری به پاسخ، از بخش پرسش فوری، شماره تیکت خود را ارسال نمایید تا در اولویت ضروری قرار گیرد

پرسش خود را با ما در میان بگذارید

نیاز به پرسش یا مشاوره و رفع مشکل دارید؟ پیغام خود را ضبط کنید.
ضبط کن -> گوش کن -> ارسال کن

اجازه دسترسی به میکروفن بدهید

لطفا بر روی دکمه "Allow" کلیک کنید که معمولا در پایین آدرس بار مرورگر در گوشه بالای سمت چپ نمایان می‌شود. ما به حریم خصوصی شما احترام. می‌گذاریم.

خطای دسترسی به میکروفن

به نظر می‌رسد دسترسی به میکروفن در تنظیمات مرورگر شما غیرفعال شده است. لطفا به بخش تنظیمات مرورگر بروید و اجازه دسترسی به میکروفن را فعال کنید.

صحبت کنید

00:00

Canvas not available.

شروع مجدد ضبط صدا

آیا مطمئن هستید می‌خواهید ضبط صدا را از آغاز شروع کنید؟ پیغام صوتی فعلی حذف خواهد شد!

شرمنده، خطایی رخ داد

خطایی در هنگام بارگذاری فایل صوتی رخ داد. لطفا روی دکمه تلاش مجدد کلیک کنید تا مجددا امتحان کنیم.

صوت خود را ارسال کنید

با تشکر! پیغام شما ارسال شد

آیتم وضعیت تاریخ وارد شدن تاریخ رد کردن عمل
موضوع
اطلاعات اضافی
موضوع
اطلاعات اضافی